کد خبر:501
پ
۱۷۰۷۱۸۰_۳۶۲
دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور

کشف استعدادهای قرآنی نوجوانان و جوانان رویکرد طرح ملی تلاوت است

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: کشف استعدادهای قرآنی جوانان و نوجوانان در استان‌های مرزی رویکرد اصلی طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا (ع) است. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی طرح ملی تلاوت قرآن کریم معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، حسین مقدم کیا در نشست هم اندیشی […]

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: کشف استعدادهای قرآنی جوانان و نوجوانان در استان‌های مرزی رویکرد اصلی طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا (ع) است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی طرح ملی تلاوت قرآن کریم معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، حسین مقدم کیا در نشست هم اندیشی و هماهنگی طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا (ع) با اعلام انکه رویکرد اصلی طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا (ع) کشف استعدادهای قرآنی جوانان و نوجوانان در استان‌های مرزی است، اظهار کرد: خوشبختانه استان آذربایجان غربی از ظرفیت بالایی در علوم قرآنی به ویژه در کشف استعدادهای قرآنی برخوردار است.

وی با بیان اینکه مناطق مرزی از حساسیت بالایی برخوردار است و ضروری است تا مسؤولان برای هدایت نوجوانان و جوانان پای کار باشند، افزود: در طول ۱۰ دوره گذشته در سطح کشور نوجوانان و جوانان نخبه ای شناسایی و در مسیر تلاوت‌های اثر گذار هدایت شدند.

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور با تاکید بر اینکه امروز این نخبگان مربیانی هستند که نسل‌های نوجوان و جوانان همین مرز و بوم را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا (ع) به دنبال کشف استعدادهای نهفته در زمینه قرآنی در بین پسران و دختران است.

وی با بیان اینکه همه پسران و دختران مناطق مرزی می‌توانند در این طرح شرکت کنند، گفت: یازدهمین دوره طرح ملی تلاوت قران کریم شباب الرضا (ع) امسال نیز طرح به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و علاقه مندان جهت ثبت نام می‌توانند از طریق سایت melitelavat.ir اقدام کنند.

مقدم کیا ادامه داد: طرح آموزش به صورت تقلیدی از قاریان برجسته انجام می‌شود، پس از ثبت نام، تا پایان شهریور ماه ۱۲ جلسه آموزشی شامل جلسات وبیناری، جلسه برای خانواده‌ها، جلسات توجیهی و جلسات با حضور استاد، برگزار می‌شود و قرآن آموز پس از شرکت در این کلاس‌ها و اتمام دوره، در آزمون‌های پایان دوره جهت سنجش برای حضور در دوره مقدماتی، شرکت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از این طرح کشف و پرورش استعدادهای قرآنی است، در صورت قبولی قرآن آموز در آزمون‌ها، به عنوان فراگیر “سطح یک” در مؤسسه قرآنی مجری طرح در استان پذیرش می‌شود، البته می‌توان برای جذب نوجوانان، از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، پایگاه‌های بسیج، مساجد محلات، خادمیاران رضوی، ائمه جمعه شهرستان‌ها و ائمه جماعات بهره گرفت

منبع
خبرگزاری مهر
طرح ملی تلاوت شباب الرضا علیه السلام
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید