طرح ملی تلاوت در دارالقرآن‌های مدارس اجرایی می‌شود

مدیر امور آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به اینکه حمایت از طرح ملی تلاوت یکی از برنامه‌های اصلی این وزارتخانه است، از برگزاری این طرح در دارالقرآن‌های آموزش و پرورش خبر داد.

مرتضی خدمتکار مدیر امور آموزش معاونت قرآن و عترت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنیخبرگزاری فارس با اشاره به اینکه طرح ملی تلاوت یکی از برنامه‌های قطعی ما است، اظهار داشت: بودجه این طرح در سال‌های اخیر با فراز و نشیب‌هایی همراه بود اما حمایت از این طرح از برنامه‌های اصلی معاونت قرآن و عترت ارشاد است.

وی با اشاره به اینکه قرار است مسئولان طرح ملی تلاوت برنامه یک سال خود را ارائه دهند، افزود: با توجه به برنامه‌های پیشنهادی آن‌‌ها در بازه زمانی نیمه دوم امسال و نیمه اول سال آینده و همچنین بودجه ارشاد حمایت‌هایی از این طرح خواهیم داشت.

خدمتکار در ادامه از برگزاری جلساتی با مسئولان آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بر اساس توافق‌هایی با اداره کل قرآن و نماز آموزش و پرورش مقرر شد طرح ملی تلاوت به عنوان برنامه آموزشی در دارالقرآن‌های آموزش و پرورش دنبال شود.

مدیر امور آموزش معاونت قرآن و عترت ارشاد با بیان اینکه مشارکت آموزش و پرورش نیز می‌تواند در توسعه طرح ملی تلاوت مؤثر باشد، خاطر نشان کرد: به زودی طرح ملی تلاوت علاوه بر مؤسسات، در دارالقرآن‌های وزارت آموزش و پرورش نیز اجرا می‌شود و علاقه‌مندان بیشتری می‌توانند با این طرح همراه شوند.

به گزارش فارس، طرح ملی تلاوت هم‌اکنون در 21 مرکز مختلف کشور در شهرهای کاشان، تبریز، بوشهر، تهران، پاکدشت، شهرکرد، مشهد، زاهدان، قزوین، جیرفت، کرمان، کرمانشاه، اراک، عنبرآباد، ساری، شهرکرد، همدان، قشم، بندرعباس و کیش برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس

بازگشت به لیست