تقویم زمانی برگزاری رقابت‌های قرآنی«شوق تلاوت» اعلام شد

زمان‌بندی برگزاری سومین دوره رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت» ویژه قرآن‌آموزان طرح ملی تلاوت اعلام شد.

 رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت» از سال 1394 به منظور ایجاد فضایی قرآنی در بین قاریان نوجوان، ارتقای توانمندی‌های آن‌ها و همچنین تشویق به ادامه فعالیت در این عرصه طراحی و اجرایی شد.

امسال هم با توجه به لزوم توجه به نوجوانان، سومین دوره رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت» امسال در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی به همت متولیات طرح ملی تلاوت برگزار می‌شود.

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های قرآنی شوق تلاوت، گفت: مرحله مقدماتی این رقابت‌ها 10 تا 15 آبان‌ماه در استان‌های مجری طرح ملی تلاوت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه افرادی که موفق به کسب حدنصاب نمره شوند به مرحله نیمه نهایی راه می‌یابند، افزود: مرحله نیمه نهایی سال‌های گذشته در کیش برگزار شد اما امسال با توافق صورت گرفته این مرحله 1 تا 6 بهمن‌ماه به میزبانی جزیره قشم برگزار می‌شود.

مقدم‌کیا در ادامه به برگزاری مرحله نهایی اشاره کرد و گفت: افرادی که در مرحله نیمه نهایی نمرات لازم را کسب کنند برای شرکت در مرحله نهایی این رقابت‌ها به کربلا اعزام می‌شوند.

وی با بان اینکه مرحله نهایی سومین دوره رقابت‌های شوق تلاوت همچون دوره‌های گذشته اسفندماه در کربلا برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها با عتبه عباسیه(ع) این مرحله 15 تا 22 اسفندماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس

بازگشت به لیست